Navigace

Navigace a její využitíPotřebujete najít optimální trasu, přepočítat cestu, když se na ní objeví kolona, vyhledat čerpací stanici či hotel? K tomu všemu slouží navigace. V čem řidičům gps pomáhá a v čem je naopak nebezpečná?
Éra elektroniky uhání mílovými kroky a oblast navigace, která v automobilech letos slaví desáté narozeniny, udělala od dob své premiéry v Oldsmobilu ohromný pokrok.A jestliže ještě před lety znamenala navigace luxus pouze pro určitou skupinu movitějších zákazníků, dnes si gps může dovolit doslova každý: nepotřebuje k tomu rozhodně pětimístnou částku a gps využije v jakémkoliv autě. Řidič, který se pro gps rozhodne, má na dnešním trhu navigace ohromný výběr: od pevných navigací, přes přenosné gps navigace až k využití mobilních telefonů. Přitom zdaleka není nutné objednat - většinou dražší - navigaci z oficiálních ceníků jednotlivých modelů. Vybrat si můžete sami ve specializovaných obchodech, na internetu, jako vedlejší nabízí gps navigační služby i výrobky zaměřené prvotně na ochranu automobilu. Například ve Světě motorů dlouhodobě testujeme Autolocator.GPS Bezpečnější: opravdu? Přestože má každý z produktů jednotlivých výrobců gps navigačních systémů svá specifika, jejich princip je podobný.Navigace nejen pomáhá orientaci řidiče a nahrazuje tak klasický autoatlas, ale přispívá i k vyšší bezpečnosti jízdy.Čím? GPS navigace snadňuje řízení v neznámém prostředí, včas upozorňuje na změny směru nebo na správné zařazení do jízdního pruhu.Na druhou stranu se stále objevují studie, varující na nebezpečí navigací, které mohou řidičům ublížit výrazněji než práce s papírovou mapou. "Elektronická gps navigace rozptyluje řidiče víc, než když čte při řízení z obyčejného atlasu," tvrdí například v nejčerstvější studii zpravodajská agentura Reuters.Podle ní každý desátý motorista usedá za volant bez toho, aniž by trasu předem do své elektronické navigace naprogramoval.Polovina z uživatelů navigace v průzkumu, jehož se zúčastnily dva tisíce lidí, přiznala, že zadávají detaily o cestě až během jízdy. "Každý osmý řidič se ani nezabývá tím, kam jede, a zcela spoléhá na průvodcovské schopnosti počítače," upozorňuje studie.

 

KAM S GPS NA PŘEDNÍ SKLO?

Níže uvedené odkazy můžete využít pro seznámení se s nabídkou navigací v našem e-shopu.

 

               GPS NAVIGACE SHOP


Navigace do auta

Navigace do mobilu

Navigace námořní a sonary

Navigace pro motocykly

Navigace univerzální do ruky i na kolo

Digitální mapy a PC software

Navigace do PDA/PC


The web was designed by Radek Mrňa

Pokud hledáte služby spojené se slovy gps, navigace,navigace do auta,navigace na kolo, univerzální navigace,navigace do mobilu, Tomtom, Garmin, Geosat taa jste na správném místě.